Říjen 2012

Dance 'til Dawn Barbie - Great Fashions of the 20th Century Series1998

24. října 2012 v 14:14 Sběratelské Barbie
Barbie - Tanec až do rána
Je to druhá panenka z kolekce - Modní trendy 20. století.
Představuje ženu z 20.let ve víru tance a noci. Panenka má na sobě nádherné filalové šaty s péřovým boa. Vše doplňují korálky v barvě šatů , stříbrné naušnice a prsten. Krátký sestřih tak moderní v této době.
Je to krásná Mackie tvářička s úžasnou malbouDalší panenka ze seznamu, kterou se mi konečně podařilo sehnat

Elišky Jane

22. října 2012 v 10:08 Elišky Panenky
Tak ještě jeden článeček, tentokrát vkládá Eliška.
Protože Eli hrací Jane už měla svůj drdůlek zbarvený do šeda. To asi tím tužením,aby se nerozmotal. Rozhodly jsme se vlásky rozpustit, pořádne umýt a učesat. A hele má je zase krásně blonďaté. Docela to holce sluší a Eliška si ji může i učesat.
Maminka půjčila šatičky od Hannah a moc ji sluší

A kyž si maminka včera fotila v hedvábí tak Jane přece musíme. A ostatních 20 panennek taky.
Jo to by bylo, ale fotila se jenom Jane


Barbie Bubble Cut

22. října 2012 v 7:32 Starožitné Barbie
Dlouho jsem si do své sbírky přála alespoň jednu jedinou předchůdkyni dnešních Barbie a asi před více jak měsícem, se mi do ruky dostala tato Barbie. Byla v perfektním stavu, zabalená v krabičce a hedvábném papíru, takže jsem s ní ani nemusela nic dělat. A musím říct,že bych se asi i bála ji jen namočit třeba vlásky.
Hledala jsem ji v průvodci světem Barbie, časopisech a na všech možných stránkách internetu. Šatičky ,které měla na sobě asi rozhodně nejsou původní, vypadají sice staře a to hlavně použitým materiálem, jsou pěkně vypracované , zapínání je na maličké patentky, ale rozhodně asi nejsou od Mattela a k panence nepatří. Její stáří by mohlo být kolem roku 1962 - 64

Panenka je znančená na zadečku - nápis
Midge 1962
Barbie Mattel inc. 1959
na chodidle panenky nápis Japan

Kolem krku má perličkový náhrdelník, asi původní, perličky jsou trochu odřené,ale pěkné, zelené naušničky. Kov u oušek je už trochu narezlý. Nevím jestli jsou původní, protože u oušek jsou ještě dva malé vpichy jako kdyby někdo naušničky posunul. Podle obrázku měla tato Barbie též perlové naušnice jako náhrdelník. Ten co má, by k nim potom seděl ( vypadá,že nebyl sundaný).

Tělíčko panenky je z jiného materiálu a nožičky mají kruhové rýhy. Malba panenky je v docela dobrém stavu, jen pusinka je už vybledlá.

Zatím jsem ji oblékla šaty od Fashion Avenue Barbie. V budoucnu se mi snad poštěstí sehnat i oblečení ze stejné doby.
Když ji držím v ruce má svoje zvláštní kouzlo a je hrozně krásná


Na nožičkách jsou vidět kruhové rýky, nevím jestli je to dost vidět na fotu


Midge 1962, Barbie 1959 Mattel

Japan


Šatišky,které měla na sobě
Má maličkou nožku musím sehnat i botičky

Pár odkazůna starou teklamu
tahle první je perfektní a po panence z ní moc toužím

V hedvábí

21. října 2012 v 18:16 společné foto
Tak už mě zase popadlo něco vyrábět a vyndala jsem svoji krabici s hedvábím, barvičkami a štětci. Je na čase si na zimu namalovat nějaký ten šáteček ke kábátu. No a když už jsem měla vyndané ty hory šátků musely se holky vyfotit v té jemné, lesklé a šustivé nádheře. Ještě mě tak napadlo, že by si taky zasloužily nějaký ten malovaný šáteček - už na ně stříhám.

Hedvábí je pro Hannah jak stvořenéDominique sluší zelenkavá


Patriot Barbie 1996 - American Stories Collection

21. října 2012 v 9:26 Sběratelské Barbie - Superstar

Krásná panenka, kterou jsem dlouho sháněla. Moje přání mi splnil zase pan Jirka na MMB.
Panenka patří do kolekce panenek American Stories Collection a je poslední z 8 panenek. Z této kolekce jsem měla vyhlédnutou tuto a Civil War Nurse Barbie. Tu snad někdy příště.
Patriot Barbie představuje období revoluce v letech 1776. Má oblečenou nádhernou elegantní uniformu vojenského námořnictva - Sukně vyrobená z červeného saténu, modré sako s manžetami z krásného sametu, vše neuvěřitelně bohatě zdobeno zlatem, bílou kajkou a výšivkou. Panenku doplňuje třírohý klobouk s peřím a v ruce drží Zvon Svobody (Liberty Bell ) K panence je přiložena knížečka s příběhem.
Sama panenka je též nádherná. Bílá pleť na tu dobu ozdoba všech dam, krásné jemné líčení a tmavé černé vlásky ( které na těchto panenkách miluju) spletené do ruliček.


V krabičce je přiložena knížečka s příběhem Patriot Barbie


Můj pokus o překlad. Omlouvám se, ale přeloženo v rámci mých anglických znalostí a je to zkráceně, abych tu neopisovala celou knížku.
Příběh začíná:

Toto je příběh, jak jedna dívka svojí tvrdou prací a odhodláním přispěla ke svobodě a nezávislosti Spojených států Amerických.
Píše se rok 1776 a Barbie stála v mrazivém prosincovém větru a věděla, že nezávislost je ještě hodně daleko. Velitelem kontinentálních vojsk se stal George Washington.
Boje byly těžké a američtí vojáci potřebovali uniformy a potraviny. Barbie přemýšlela co by mohla udělat, aby pomohla.
A tu měla Barbie sen. Co kdyby uspořádala ples s hudbou, dobrým jídlem a pitím. Prodávala by vstupenky a získala tak peníze a nejen to, lidé by mohli přinést přikrývky, potraviny a oblečení. A tak Barbie a její přátelé zajistili velký sál.
Barbie dostala další nápad ,budu se oblékat jako voják a lístky tak prodávat. Budu zvonit na zvon, který se podobá Liberty Bell ( Zvonu Svobody).
Barbie doufala, že její malý Zvon Svobody připomene lidem za co bojují jejich vojáci. A měla pravdu lidé kupovali vstupenky na ples, který uspořádala Barbie a její vlastenecký výbor. Konečně nadešel den plesu. Barbie byla oblečená v uniformě vojenského námořnictva - Patriot Barbie. Měla sukni z červeného saténu, zlatou vestu zdobenou nádhernou krajkou. Vypadala jako voják a přesto to byla dokonalá dáma. V ruce držela svůj Zvon Svobody. Barbie zářila štěstím, přišlo tolik lidí a přinesli i plno věcí pro armádu. Vybralo se mnoho peněz. Na plese se tančilo a zpívalo, lidé mluvili o svobodě. A tu jeden muž, který měl v bojích oba své syny, zvedl sklenici a řekl. Připíjím dívce, která uspořádala tento večer, jejíž krása a povaha se snoubí s jejím stylem a elegancí.

Trocha historie:

Zvon Liberty Bell
Symbol války o nezávislost umístěn ve Philadelphii v Pennsylvanii. Používín při zvláštních příležitostech. Byl objednán v roce 1775 v Londýně,přišel však prasklý.

Válka o nezávislost 1775 - 1783
Byla válka mezi Královstvím Velké Británie a třinácti koloniemi v Severní Americe. Válka skončila porážkou Británie a uznáním nezávislosti Spojených států AmerickýchA nakonec panenka

Oblečení je ušito z nádherných materiálů, hlavně ten kabátek a kraječky.
Zvon Svobody ( Liberty Bell) má i tu prasklinku

Maminka Sindy

16. října 2012 v 17:17 Elišky Panenky

Maminka Sindy. Sindy má krásný a jemný obličejík. Hlavně je to super hrací panenka.


Má krásné těhotenské bříškoPo vyndání bříška se ukáže miminko, které má pohyblivé ručičky i nožičky


Po vyndání miminka se obrátí ploché bříško


A kuk máme tu miminko


Tak ho uložíme do postýlky v domečku


Jane Twilight

16. října 2012 v 11:13 Elišky Panenky
Protože Eli miluje postavu z Twilight Jane, nevím proč zrovna tuto, ale dobře. A na MMB byla k mání tato nahá panenka hup a skončila u nás. To je něco mít vlastní hrací, svlékací a oblékací upírku. Šatičky na noční focení si šila Eli sama a až na pár popíchaných prstíků vše dopadlo dobře. Vyfotit se přišla i druhá Jane z krabičky.
My scene - Jafarka

16. října 2012 v 11:05 Elišky Panenky
Má opravdu "romantické" jméno Jafarka. Je to totiž manželka zlého kouzelníka Jafara z pohádky Aladin a kouzelná lampa.
Mami přece ..........

Panenka je nádherná a má krásné líčení.
Hannah Montana a Olsenka

16. října 2012 v 11:02 Elišky Panenky
To jsou holky. Hannah Montana dívčí idol a po tisícím přehrávání písniček brnkačka na nervičky rodičů. A jedna z Olsenek, ale nevím která.


Mary - Kate nebo Ashley Olsen ??? Rozhodně panenka je moc roztomilá


Hannah Montana - zpívající verze


Hannah Montana -nemattelka,ale je taky moc hezkáa třetí verze Hannah Montana

Mořská panna - koupací

16. října 2012 v 10:54 Elišky Panenky
Eli si tuhle panenku přála moc k svátku. Koupací a svítící Barbie. No já nevím. Je krásné jak svítí,ale do vody rozhodně není. Po 10 minutách ve vodě přestala svítit. Dostane se do ní voda a je po parádě. Po slzavém údolí jsem panenku rozšroubovala a nechala vysušit. Už zase svítí,ale jen v postýlce.
Nevím,ale tahle nová Mattelka rozhodně nemá třeba na takovou úžasnou Mořskou BarbieEli ji má,ale ráda a i když ji do vody už nedáváme tak je super svítící večer v postýlce.
Holky Winx

16. října 2012 v 10:44 Elišky Panenky
Víla Winx - Musa
Krásná panenka
Noční létání
Blondýnka Winx má krásné řasyNastěnka

16. října 2012 v 10:36 Elišky Panenky
Barbie Dolls of the world

Protože maminka má svojí Kateřinu a na MMB se naskytla výhodná koupě této panenky, dostala i Eli svojí vytouženou rusku. Panenka je nádherná a já vážně uvažuji pořídit si ji i do své sbírky.
Barbie škola pro princezny Blair

16. října 2012 v 10:33 Elišky Panenky
Princezna Blair. V sadě je skříňka, knihy, tabule a lavice.
Díky Ježíšku
Barbie tři mušketýři Corinne

16. října 2012 v 10:30 Elišky Panenky
Barbie mušketýrka Corinna


Má krásné šatičky


Elišky Nacoma

16. října 2012 v 10:23 Elišky Panenky
Nacoma je i moje zamilovaná panenka. Elišky má na sobě původní oblečení, když na šatičky zasvítí sluníčko ukážou se na látce lístečky a kytičkyRayla královna mraků

16. října 2012 v 10:18 Elišky Panenky

Krásná královnička, má nádherné vláskyDalší Anička

16. října 2012 v 10:15 Elišky Panenky
Další Anička. Už v nich mám zmatek. Musíme ji sehnat jiné tmavší tělíčko. Tohle dostala jako náhradní. Původní bylo moc zničené tak čeká na nové. Konečně se dočká už tento týden.


Tuhle Aničku mám moc ráda má nádherný obličejík


Sněhurka a Ariel

16. října 2012 v 10:10 Elišky Panenky
Sněhurka je od Simby. Po zmáčknutí knoflíčku zpívá Sněhurčinu písničku. Nadčení z pohádky o Sněhurce už opadlo, ale jsem ráda , že panenka patří mezi ty oblíbené.Ariel má nádherné dlouhé vlásky je též od SimbyMegara

16. října 2012 v 10:03 Elišky Panenky

Elišky Megara, má již trochu zničené vlásky,ale panenku jsme učesaly, oblékly a moc ji to sluší
Anička 3 a Deniska

16. října 2012 v 10:01 Elišky Panenky

Další Eliščina Anička.Deniska. Tyto panenky mají tvrdé tělíčko. Jsou tudíž super na hraní pro bandu kamarádů ( nedá se ohnout nožička tak, že praskne).