Listopad 2012

Mé srdíčkové panenky

30. listopadu 2012 v 17:41 Ostatní panenky
Nedávno jsem listovala úžasným Blogem Šárky - Šavrda a narazila na článeček o její první panence. Hodně mě dojal a musím říct, že jsem se trochu zastyděla. Na svém Blogu mám pro panenky z mého dětství připravenou rubriku, ale svoje nejmilejší panenky jsem ještě nezveřejnila a nic o nich nenapsala. Moc mě to zamrzelo, že jsem vložila hromadu Barbuch, ale moje panenky nejdražší a nenahraditelné tu nejsou. Proto jsem se rozhodla vše napravit.


Tak to jsem já když mě byl 1. rok škoda, že jsem nenašla žádnou fotku s Klárkou.


A to už je moje Klárinečka , kterou jsem k těmto narozeninám dostala. Panenka je české zn. Hamiro. Moc jsme si spolu vyhrály. Má sestra měla panenku , která se jmenovala Evička a měla dlouhé vlásky trošičku jsem jí je záviděla. Klárinka byla krátkovláska.


Tvářička byla trochu vyšisovaná a odřená a tak ji moje maminka znovu namalovala, bylo mě asi 6 let. Malba drží do dneška myslím, že barvičky se jmenovaly Unikolky.

No a tady jsou další panenky mých dětských let. Když jsem odcházela z domova vzala jsem si je s sebou. Dneska si se všemi hraje moje dcera, ale stejně Klárka je moje panenka milovaná.Tak tohle je můj miláček myšáček. Stal se mým talismánkem a dětským kamarádem od doby kdy jsem ho dostala, bylo mě 5 let. Spinkal se mnou v postýlce. Já to na sebe prásknu, spal se mnou u polštáře do doby než se narodily moje dětičky. Teď je uložený v nočním stolečku. Prožil se mnou všechno od mého dětství, zná všechny moje dětské přání i bolístky, v kufru se mnou procestoval i kus Evropy. Chudinka už vypadá, musím si pro svého starého kamaráda udělat čas a pokusit se ho trochu opravit, ale bojím se na něj sáhnout už se celý sype je prostě celičký umazlený. Teď to vypadá, že jsem pošahaná, ale nosí mě štěstí.


To jsem já a můj malinký plyšový kamarád


Téhle panence jsme vždy se setrou říkaly Blondýna, nikdy chudák pořádné jméno nedostala. Panenku koupil můj děda v Rusku zrovna jsem se měla narodit. Ještě ani nevěděl jestli se narodí holčička nebo chlapeček. A byla jsem to já. Panenka je hodně veliká a když byla nová při zaklonění říkala máma. Už bohužel nefunguje a její chemlonové vlásky už také nemají svojí podobu jo nějaký malinký děťátko ji kdysi ostříhalo ofinku. Když jsem byla malá nepatřila moc mezi hrané panenky, byla moc veliká. Vlastně si pamatuji, že seděla na pohovce u nás v pokojíčku. Ale to ji vynahradí, že patří mezi Elišky oblíbené velké panenky a je teď hodně hrací. Pro mě je to i vzpomínka na mého dědečka.


Tak to jsem taky já vzadu na posteli je vidět Blondýnka je trochu rozmazaná,ale je vidět ta její ještě neostříhaná hřívaTak to je Zuzanka. panenku jsem dostala, když jsem měla nastoupit do lázní, kde jsem strávila něco přes půl roku. Je také zn. Hamiro. Šatičky jsou ještě původní jen jsem je musela trochu opravit. Má trochu řídké vlásky.Velké mimino Toníček. Též Hamiro. Je to opravdu veliká panenka a moc krásná. Oblečení má po Elišce. Toníček byl také hodně hraný chudinka má utrženou jednu nožičku,musela jsem ji přilepit je teď na pevno.


A to je černoch Buba. Už si moc nepamatuji,ale vzpomínám na starou hračkárnu, zvlášní je , že se mě vybavuje i vůně obchodu a regály se zbožím. Matně si vzpomínám i na prodávané hračky a umístění v regálu.Zrovna jsme šly s maminkou od doktora a tak černouška koupila. Chodila jsem ještě do školky . Černoušek měl ještě modrou vestičku.

Hunger Games Katniss

29. listopadu 2012 v 19:07 Sběratelské Barbie
Tak jsem neodolala a tuhle krásku si také koupila. Pořád jsem její nákup oddalovala a nakonec se vyplatil a já ji získala za docela dobrou cenu. Film neznám musím říct, že jsem se musela trochu vzdělávat na internetu. Postavu Katniss hraje Jennifer Lawrence a na to jak je tato herečka mladinká, má za sebou už pěknou řádku filmů a seriálů. No film moc dobré recenze nezískal, ale panenka je opravdu moc povedená. Tvářička jak jinak - samozřejmě Goddes což je prima je jedna z nejkrásnějších v jaké-koli podobě


Má krásnou malbu obličejíku, kterou jsem vždycky u Vás na všech na blogu obdivovala. A teď ji mám doma "živou" a je opravdu krásná.


Ještě jedna fotečka z krabičkou1995 Sparkle Beach Christie

26. listopadu 2012 v 18:52 Plážové panenky
Tak ještě jedna starší panenka Barbie a okénko do 90 let. Tuhle jsem moc chtěla ve své sbírečce. Tak a je tu . Mám na tyto panenky slabost. Mají prostě svoje kouzlo.Tuto jsem zakoupila bez krabičky a chybí ji náhrdelník se stříbrnou kytičkou škoda, ale třeba někde seženu.Amber


Tvářička Shani má nádherné černošské rysy
1996 Atlanta Olympic Gymnast Barbie AA

24. listopadu 2012 v 20:23 Barbie panenky starší ročník
Dnes zase kousek historie:
Konečně jsem získala panenku Olympijská Gymnastka Barbie. Rozhodovala jsem se mezi blondýnkou nebo AA gymnastkou.
Vítězem se stala tato panenka i když dneska lituji, že jsem si nekoupila obě.
Ale neva je krásná a já mám zase obrovskou radost. Má tolik vlásků, že hlavička vypadá obrovská,ale dělají to ty vlasy.

Ohebná jako ostatní gymnastky . Viz. článek gymnastka BarbieV pase má také kroužek se kterým panenka úžasně cvičí. Tyhle panenky miluju je s nima taková zábava.


Moje tři milovaný holkyVítězky

Tak se ještě pokusím sehnat tu blondýnku

Elišky Pomněnka

22. listopadu 2012 v 16:34 Elišky Panenky
Dneska nová Elišky panenka malá Pomněnka je to vlastně Mariposa, kterou jsme s Eliškou koupily na MMB bez křidélek, ale v super stavu . Dostala nové kloubové tělíčko a podle mojí zamilované pohádky se s ní stala Pomněnka.
Určitě si na tuhle pohádku pamatujete, prince hraje Viktor Preis a Jana Preissová Pomněnku . Je to taková hrozně milá a krásná pohádka. Jsou v ní nádherný písničky, zamilovaná Pomněnka a princ. Pohádka je tak milá, že někdy upustím i slzičku.
Tak vkládáme s Eli něco pro chmurné dny.


Vkládám odkaz na celou pohádku:

I Love Lucy Lucy's Italian Movie

18. listopadu 2012 v 9:02 Sběratelské Barbie
Dneska bych Vám chtěla představit panenku, která není krásná Barbie způsobem,ale pro mě je hodně zajímavá a čím déle ji mám tak i krásnější. Byla nabízena na aukru a musím říct, že jsem na Lucy zálibně koukala již dříve na flickru. Eliška jen pronesla jéé to je příšerka. Ale já z ní byla čím dál tím víc nadčenější. Takže jsem neodolala a panenku si koupila. Zrovna byla v nabídce v několika verzích, ale Lucy s hrozny vyhrála. Panenka je herečce neuvěřitelně podobná. Uvidíme možná nezůstanu jen u této.

Pár odkazů na varianty panenky Lucy Ball

Tuhle poslední jsem si zařadila do svého seznamu přání na hodně přední místo je skvělá.

Lucy v krabičceMambo Italiano


Já tu panenku prostě zbožňuju, jo a jdu si dát skleničku červeného


Alexandra - Dolls of the world Princess of Imperial Russia

17. listopadu 2012 v 10:45 Barbie Dolls of the world

Další panenka do hrací party přicestovala společně s Francescou. Tvářička Mackie, kterou mám ve sbírce zastoupenou asi nejvíce. I když už je okoukaná patří mezi moje hodně oblíbené. Jednu ruskou princeznu už sice mám, ale hrozně jsem ji toužila rozpustit ji vlasy a dát ji jiné oblečení. Kateřině bych to, ale neudělala, takže když byla k mání tato panenka hned jsem ji svlékla a rozčesala ty nádherné vlásky a taky dostala nové tělíčko. Výraz a malba rusky je jednoznačná. Rozhodovala jsem se jestli kloubové, ale nakonec zvítězilo muse. Pro panenku mám již objednané šatičky, též na Fler, ale já už to nemohla vydržet a Sašu jsem musela nafotit. Proto jsem si půjčila šaty a šperky od Grace a Francesci (úžasné naušnice - Kačka) . Později nafotím ještě v nových šatičkách až dorazí. Bude ve zlatě.

Ve sříbře a černé

Jen na porovnání Sašenka a Káťa ( foto Kateřiny z archivu ) . Ruská dáma a vládkyně Velké RusiAlexandra a Kateřina - tyto fotky jsem fotila hned po rozčesání vlásků. Sašenka tady ještě nemá nové tělíčko.
Později nafotím obě a v nových šatičkách.
Francesca - Barbie Frank Sinatra

16. listopadu 2012 v 14:17 Sběratelské Barbie
Naše nová hrací panenka Francesca. Panenka patří do kolekce "Barbie Loves Pop Culture" - r. 2011 a jedná se o panenku
Barbie Frank Sinatra . Musíme trochu rozšířit naši sbírku v části hracích panenek. Takže tahle je jedna z nich.
Panenka k nám přicestovala nahá bez původního kloubového tělíčka, to dostala hned po rozbalení nové .
Panenka má na sobě v původní verzi překrásný kostýmek s kloboučkem. Naše dostala stříbrné šatičky z Fléru,doplněk k nim bylo boa. Úžasné šperky jsou samozřejmě od Katky (plánujeme novou přehlídku Katčiných šperků - jen čekám na snížek). Moc se mě líbí její malba tvářičky a jak jinak než kouzelná Mackie.


Tak ještě v černém peří

Argentina Barbie

13. listopadu 2012 v 8:19 společné foto
Přefotila jsem Argentinu Barbie určitě si zaslouží pár lepších foteček. Hledala jsem doprovodné video chtěla jsem tango a pak mě padlo do oka Tango v podání Antonia Banderase - můj oblíbený herec- krasavec a tohle úžasný tanec a zamilovaný filmeček. Tahle scéna je hóóóódně sexy.


Denis a moje slzičky

12. listopadu 2012 v 13:34 společné foto
Nafotila jsem nové fotečky Denise je tak úžasnej. Panáčka jsem položila na piáno a chvilku si odskočila.
Venoušek si Denise podal kyblíčkem a během minuty mu okousal všechny ty jeho nádherný sametový vlásky ten vypadá. Sem tam chlup. No tohle jsou fotečky Denise před tím, než byl skalpován. Tyhle fotky jsem nefotila a nevložila - chudáka jsem dala do skříně ,abych ho neviděla, ukápla mě slzička. Ale když se podívám na tu sladkou pusinku Venouška, copak bych se mohla zlobit. Denise dostane Eliška - půjde do hola a na hraní bude fajn už se na něj těší. Musím se kouknout třeba by se dal ještě sehnat v Dráčiku.


HISPANIC MY FIRST BARBIE 1988

11. listopadu 2012 v 20:05 Barbie panenky starší ročník
Moje nová kráska - jmenuje se Líza a je to tak trochu pohled do historie. Balerina My Firs Barbie ( Moje první Barbie ) z roku 1988. Španělská tvář (tvář Spanish)Tato mě ve sbírce ještě chyběla. Tato tvář je zálležitost 80. let. Potom se přestala vyrábět. Asi proto, že to není klasická kráska. Hrozně se mě líbí, že je to úplně jiná panenka má jiné rysy tváře než jsem zvyklá. Připadá mě hrozně roztomilá. Nejlepší jsou ty ouška trochu veliká,ale tím je tak milá a jako baletka je moc jemná a roztomilá.
Panenku jsem koupila ještě nevybalenou z krabičky,ale po těch letech, gumička u sukýnky je zpuchřelá musela jsem dát jinou a botičky bohužel nejsou v dobrém stavu jedna praskla. Líza má zatím půjčené od Eli , pak seženeme podobné.


Twilight

9. listopadu 2012 v 20:35 společné foto
Tak už se určitě všichni těšíme na poslední díl já teda strašně. Děti pohlídá tatínek a maminka půjde poprvé v tomto roce do kina jóóó mám vánoce. Tak pár foteček na naladění. Už se strašně těším na další postavy ze seriálu, doufám, že se mě je poštěstí příští rok sehnat. Rozhodně Jasper je č. 1


No naše Rita sice nevypadá jako vlkodlak,ale při troše fantazie ........Victoria je nádherná jak vlásky , obličej tak oblečení ten kabát je bezvadnej

Moje nejoblíbenější postava z filmu a taky moje nejoblíbenější panenka. Je moc povedená - super sestřih
Nedělní odpoledne

4. listopadu 2012 v 15:21 Barbie Flávas
Dneska se naše parta kamarádek hodně nudila. April proto všechny obvolala a vydaly se společně na hřiště.


Holky se sešly u April doma na chodbě a poslechly si pár nových hitovek


Na hřišti to bylo super, po cestě se k nim přidala i Ála a společně s Laurou se zhouply na houpačce


Steve a Kamila vylezly až na poslední žbrdlení žebříkuKamila na houpačce


Steve se dívala z té výšky do dálky


a pak se s April pohoupaly


April se nebojí a pustila se do horolezecké stěnyPak si sundala botky a vyšplhala po lanové dráze. Kamilu málem šlehlo,ale pak si dodala odvahy a vylezla po laně taky. Dokonce v sukni


Začalo pršet tak si holky vzaly kazeťáky a sedly si u April na verandě.
April


Steve


Laura


KamilaAlenkaPředvánoční nákupy u Zmrzlinky

4. listopadu 2012 v 5:59 společné foto
Tak jsme z holkama vyrazily na malý nákup a udělat si radost.
Díky Katko šperky jsou úžasný. Nemohla jsem se rozhodnout pro modelku jestli Hannah nebo Dina, takže jsem nafotila obě panenky. Sluší jim to stejně.

TYto naušničky jsou z dřívější doby,ale když už fotíme


zrovna tak tento setík


Indiana Jones

3. listopadu 2012 v 13:15 Ostatní panenky

Indiana Jones Action Figure with Sound Ultimate

Panáček Elišky a našeho tatínka. Maminka závidí je boží. Jedná se o akční figurku se zvukovými efekty Indiana Jones a znázorňuje populárního archeologa v chrámu kde nalezl zlatou sošku. Panáček je vypracovaný do detailů. Jak podoba Harrisona Forda, tak bič, pistole a kožené pouzdro, klobouk - zrovna tak oblečení. Ta kožená bunda nemá chybu. Na bříšku má knoflík a po zmáčknutí panáček otevírá ústa a mluví několik známých vět z filmů. No Eli opustila Twilight a přemlouvá mě na pouštění Indiany, že by nový idol? Hlavně, že to není upír.V příslušenství nesměla chybět známá soška z 1. dílu. Protože jde o sběratelskou panenku má pas s poštovní známkou. Panáček je samozřejmě celokloubový i v zápěstí a kotnících.


Harisson Ford jako Indiana Jones


Správnej drsňák profesor dějepisu
Moc se mě líbí ty botky


Při zmáčknutí knoflíku na břichu otevře ústa a odříkává pár profláknutých vět z filmůThe Great Eras Collection - Gibson Girl Barbie 1993

2. listopadu 2012 v 14:47 Sběratelské Barbie - Superstar

Naše kraječková dáma
Panenka přestavuje dívku na sklonku 19. a začáku 20. století. Gibson girls mají zosobňovat ženský ideál této doby - dle Charlese Gibsona ilustrátora dámských časopisů. Šaty panenky proto zdobí nabírané rukávy , krajky , stuhy, velká nadýchaná sukně a ozdobný pláštík. U krku čevená brož. Samozřejmě nesmí chybět vyčesaný kudrlinkový účes, klobouček se stuhou a krajkové paraplíčko. Panenka má krásná obličejík a hlavně úžasné řasy. Je tak nádherně přeplácaná kraječkama , stužtičkama , pentličkama, kytičkama a kudrlinkama, že ji miluju.

Jo a díky Lucko, že jsi ji pro mě našla.

Odkaz na celou tuto kolekci panenek.


Sice není slušné se dívat pod sukni, ale já jsem nadčená těmi kalhotkami a sametové botičky jsou taky super.

Jako z cukrárny
Southern Belle Barbie 1991

1. listopadu 2012 v 18:39 Barbie panenky starší ročník

Southern Belle Barbie 3 styles with Southern charm - kráska z jihu

Tak takhle nějak jsem si jako malá holka představovala panenku Barbie. A moje představa mě nějak zůstala až do dneška.
Dlouhé vlnité vlásky, nádherné šaty a jemný obličejík .
Panenka má fantastické šatičky z broskvového tylu, které se dají upravit třemi způsoby. Ale jako dáma s paraplíčkem v dlouhých šatech je stejně nejkrásnější. Super doplňky, klobouček s mašličkou na zavázání, naušničky a prstýnek též ve tvaru mašle. Kouzelné tylové paraplíčko. Vše ve fialkové barvě. Hezká malba obličeje . Velké tmavomodré oči,fialkové stíny a jemnou fialkovou rtěnku. Tvářičky mají broskvový nádech.
Jak už jsem dlouho nešla spát s nějakou panenkou, tak s touhle dneska určitě půjdu. Je to taková panenka na potěšení a rozehnání všech chmur.panenku jsem zařadila mezi svoje miláčky.


Naušničky a prstýnek ve tvaru mašliček