Listopad 2013

Jen tak pro radost

28. listopadu 2013 v 12:30 společné foto
Už Vám někdy bylo líto nějaké staré zacuchané a špinavé panenky, kterou jste někde viděli. Já tuto našla na Aukru za opravdu pár drobných. Bylo mi ji moc líto a tak jsem ji tam nemohla nechat. Doma pak prošla velkým koupáním, česáním a bohužel i stříháním už tak zmordovaných vlásků. Tak je tady Pavlínka, moje podzimní panenka pro radost.


No narazila jsem dneska na tyhle fotky a když se kouknu ven, jsou tak trochu pro zahřátí - sluníčko a teploučká hnědá kaštanová krása. To je ten podzim co mám ráda, každý rok na kaštany čekám, pak jich nasbíráme velký koš a přehrabovat se v nich je nádhera. Sušené je pak v zimě od nás do krmelce dostanou lesní zvířátka.


Mlhy Avalonu - Merlin a Morgana Le Fay

18. listopadu 2013 v 11:02 Sběratelské Barbie


Asi každý z Vás zná vyprávění této staré legendy v několika různých verzích, byla mnohokrát napsaná i zfilmovaná, ale Mlhy Avalonu, které napsala Marion Zimmer Bradleyová je pro mě asi vyprávění nejlepší. Bohužel jsem tuto knihu nečetla,ale filmové zpracování jsem viděla několikrát. Výpravný film s Juliannou Margulies v hlavní roli je velmi povedený a doporučuju všem,kteří ho neviděli. Hned jak se mi podařilo získat tuto panenku, věděla jsem, že to není ta zlá Morgana,ale Morgana z filmu, který mám tak strašně ráda a musím říct, že hlavně díky němu mám tyto dvě nádherné panenky. Takže tady je pár fotek v podzimním duchu.


Určitě jste ji slyšeli stovky příběhů o Kamelotu, králi Artušovi, Lancelotovi a zlé čarodějce Morganě. Věřte, že vše je lež a já to musím vědět, protože já jsem Morgana Le Fay, kněžka ostrova Avalonu a Bohyně Matky.
( z filmu Mlhy Avalonu)

Zamilovala jsem se do této panenky je nádherná.Kouzelník jak má být. Hodně povedený.Halloween u nás

1. listopadu 2013 v 6:59 společné foto

Tak tohle je naše malé Halloweenské focení, doufám , že jste si včerejší večer krásně užili a i když tohle zrovna není náš typický svátek, pro děti je to přeci jen zábava.
Fotky jsou z konce září, takže nám ještě krásně svítí sluníčko , no víc než jsem si na focení představovala, ale zase nám bylo hezky teploučko. A už bylo skoro 6. hodin.
Sešla se nám tu parta čarodějek dobrých i těch zlých.Theodora

Theodora s námi byla strašit děti při strašidelném pochodu, který každý rok pořádá naše Obec. S Elí jsme dvě perníkový čarodějnice.


Mary PoppinsNaše kočička Toralei


a nádherně černá Catty Noir

Morgana Le Fay

Kouzelník Merlin - tyto panenky budou mít i svůj samostatný článek, mám je už tak dlouho, takže se konečně dočkají.


Po dlouhé době se přišla podívat i mořská čarodějka Ursula


Nádherná zlá královna